KERAMIK | Kachľové pece

realizácia od návrhu až po montáž

Domov » Kachľové pece » Kachľové pece – príjemná a užitočná súčasť modernej domácnosti

Kachľové pece – príjemná a užitočná súčasť modernej domácnosti

Klasické kachľové pece v súčasnosti majú veľký význam a znovuzrodenie. Sálavé teplo pôsobí na človeka priaznivo a ozdravujúcu. Podobne ako slnko ničí v byte negatívnu energiu. Dnešné kachľové pece svojou technickou konštrukciou a stavbou sú oveľa účinnejšie ako staré používané pece.

Klasická kachľová pec pracuje na princípe akumulácie tepla prostredníctvom keramicko-šamotovej výmurovky od ohniska po správne dimenzované ťahy pece. Do kachľových pecí sa v tejto dobe montujú tiež dvierka s tepelne odolným keramickým sklom, takže teplo a oheň vhodne navodzujú duševnú pohodu príbytku. Kachľová pec svojim, sálavým teplom lieči prechladnutie a nádchu, nahrievaním sa zmierňujú reumatické ťažkosti.

Rovnomerné sálavé teplo nevíri a nevysušuje vzduch v miestnosti čo pozitívne vplýva na alergikov a astmatikov. Po skúsenostiach môžem povedať, že vykurovaním kachľovou pecou má človek pocit tepelnej pohody pri teplote okolo 20 stupňov celzia, čo pri ústrednom kúrení nestačí. Pri kachľovej peci je možné zo zadnej steny pece odvádzať teplo tiež do vedľajších miestností výstupným teplým kanálom v hornej časti a vstupným chladným kanálom v spodnej časti pece, tieto kanále je možné regulovať mriežkovými dvierkami. Výhodou dobre navrhnutej a postavenej kachľovej pece je 24- hodinový cyklus kúrenia, to znamená pec riadne nakúriť jeden krát za deň. Po uhorení dreva sa dvierka resp. prívod vzduch do pece uzatvoria. Pri našej kachľovej peci možno hovoriť o bio-ohnisku, pretože pri dokonalom spaľovaní okolo 800-900 stupňov celzia sa spaľuje aj bio-plyn obsahujúci v drevenej hmote pri dodržaní istých podmienok. Počíta sa s využiteľnosť paliva až na 85-90%.

Krbové vložky sú jednoduchšie svojou konštrukciou, realizujú sa obstavaním tehlami, šamotovými tvárnicami, alebo tepelne izolačnými doskami. Na vonkajšie obloženie sa používa omietanie špeciálnym kachliarskym murivom, keramickým obkladom, drevené , mramorové alebo kamenné rímsy v závislosti od požiadavky zákazníka. Výkonnosť teplovzdušnej vložky je daná veľkosťou a kvalitou krbovej vložky. Teplovzdušné krbové vložky sú vhodnejšie do priestorov, ktoré potrebujeme rýchlejšie vykúriť a nezáleží na množstve spotrebovaného paliva. Možnosti sú aj pri teplovzdušnom krbe nakúrené teplo akumulovať a to šamotovou obstavbou vykurovacieho telesa alebo hypokaustovou metódou, kde v uzatvorenom priestore teplo dlhodobejšie vydrží. Ohrievaný vzduch tak neprúdi do miestnosti, ale cirkuluje v uzatvorenom priestore a akumulované teplo odchádza sálaním podobne ako je to u kachľových pecí. Nedochádza k nadmernému vysušovaniu vzduchu a vírenie prachu.

POŽIADAJTE NÁS o nezáväznú cenovú ponuku na Vašu kachľovú pec...

kalkulácia zadarmo
Poháňané WordPress-om. ©2010 KERAMIK | Kachľové pece, všetky práva vyhradené.webarchitekt*